Wybór stosownych butów

Wyszukując właściwych butów można poczuć się jak szukając przysłowiowej igły w stogu siana. Jakie powinny być znakomite buty do biegania? Jakie będą stosowne do treningu na siłowni? Jakie ubrać do gry w piłkę nożną? To tylko niektóre z zapytań, na które należy sobie odpowiedzieć. Jest jeszcze jedno: gdzie można odnaleźć dla siebie obuwie? Cóż, poniższe informacje mogą być dla Ciebie niezwykle pomocne.

Do biegania

Jeśli chodzi o bieganie musisz {określić w jaki sposób to robisz. Znając swój chód będziesz w stanie określić dwa istotne elementy: stabilność i amortyzację. Stabilność będzie chronić stopy przed zbędnymi ruchami, które mogą prowadzić do utraty zdrowia. Amortyzacja odpowiedzialna jest za absorpcję wstrząsów, aby te nie oddziaływały na organizm. Osoby chore na płaskostopie potrzebują większej stabilności i amortyzacji.

Piłka nożna

Wybór odpowiednich butów do gry w piłkę nożną jest niezmiernie skomplikowany. Jeśli sport ten będzie uprawiany na trawie najlepiej wybrać buty z plastikowymi ćwiekami. Metalowe kolce będą właściwe na błotniste lub brudne boisko. Jeżeli będzie się biegać po sztucznej trawie kołki powinny być mniejsze. Powodem jest to, iż sztuczne powierzchnie mają skłonność do „trzymania” się butów. Niższe buty wzmagają mobilność.

Koszykówka

Jednym z głównych czynników wpływających na obuwie jest pozycja, na której się gra. Jeśli jest się zawodnikiem grającym na przedzie konieczne będą buty z dużą amortyzacją i stabilnością, aby asekurować nogi.

Na co dzień

Wybór butów na co dzień jest ponoć najłatwiejszy. W takim przypadku nie oczekujemy od nich przesadnej amortyzacji i stabilizacji.