Szukasz ergonomicznych butów? Oto wskazówki, które Ci w tym pomogą

Buty mogą być bardzo atrakcyjne ze względu na design, ale faktem jest, iż nie każde obuwie koniecznie musi być wygodne dla Twoich stóp. Niektóre będą fascynować swoim wyglądem, lecz po kilku godzinach w nich spędzonych zaczniesz czuć ból. Jedynym sposobem na rewelacyjny wygląd i poczucie pewności siebie jest skupienie się na komforcie. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić żeby utwierdzić się, że nabywasz najbardziej wygodne buty dla Twoich stóp.

Sugestia 1 – Zdecyduj się na noszenie butów z zaokrąglonymi „nosami”. One są najlepsze, ponieważ zapewniają, że palce nie będą zmuszane do nienaturalnych pozycji, które będą dla nich niedogodne. Można również wybrać owalne lub kwadratowe, o ile będziesz pewien, że będzie w nich wystarczająco dużo miejsca.

Wskazówka 2 – Przed kupnem upewnij się, czy buty nie są dla Ciebie za ciężkie. Jeśli są cięższe niż pospolite obuwie to mało prawdopodobne iż będzie się w nich doskonale chodzić. Biorąc pod uwagę, iż możesz być na nogach cały dzień powinieneś decydować się na lekkie obuwie, aby nadmiernie nie obciążać nóg.

Wskazówka 3 – Spróbuj spaceru na twardej powierzchni. Wzmocniona wykładzina w większości sklepów obuwniczych może sprawić, że będziesz w stanie stwierdzić, czy w przyszłości będą one wygodne. Przed zakupem spróbuj więc pospacerować na powierzchni jak kafelki lub drewno.

Podpowiedź 4 – Rozważ stosowną amortyzację pod stopami w butach. Musisz utwierdzić się, że będziesz miał miękką podeszwę. Możesz to wypróbować ekspresowo poprzez „stukanie” podeszwą o posadzkę. Dźwięk jak pukanie do drzwi znaczyć będzie, iż but nie posiada stosownej amortyzacji.